Většina produktů na bělení zubů, které nalezneme v drogerii nebo v lékárně, jsou založeny na bázi peroxidu vodíku. Ten se ve větší koncentraci používá na profesionálních dentálních a estetických klinikách. Ovšem kvalitní vybělení zubů od profesionálů stojí nemalé částky, které si ne každý může dovolit. Proč bělit doma a přírodní cestou. Ušetříte sklovinu, čas i peníze!

Domácí bělení není problém, hrozí jen jedno riziko, nemáte dohled zubního specialisty, zda postupujete správně a nijak neubližujete sklovině. Jak tedy bělit doma a bez problémů? Připravili jsme pro vás osvědčené rady a přehled potravin, které vám s tím pomohou. Jen je třeba počítat s tím, že vše vybělit prostě nejde!
čokoláda v ústech
Soda je mistr na úklid a co na zuby?
V přírodě se jedlá soda vyskytuje v minerálu natron nebo ji lze získat chemickou cestou. My jí pak známe jako bílý prášek, který má spoustu pozitivních účinků na naše zdraví. Při tření o zuby reaguje se zubním kamenem, a tím ho dokáže snadno rozpustit. Pomáhá také neutralizovat bakterie, bělí a zlepšuje celkově dech.

Musíme být na pozoru a vyhnout se agresivnímu tření dásní a plošek zubů, abychom nezničili sklovinu. Mezi nejšetrnější kůru patří jednou za týden si namočit kartáček do prášku, a takto opatrně a bez tlačení čistit. Opakujeme po dobu jednoho měsíce dvakrát do roka. Nesnesete-li její přirozenou chuť, můžete ji smíchat se zubní pastou.

Další možností je rozpustit ve vodě lžíci jedlé sody a vyplachovat ústa. Nejde ani tak o super bělení, jako o ústní vodu, která neutralizuje bakterie v ústech, jež jsou příčinou vznikajícího povlaku.
rozdíl po bělení zubů
Efektivní domácí recepty na zářivý chrup
·         Vyzkoušejte domácí masku na vaše zuby, která se postará o jejich oslnivý lesk. Smíchejte půl lžičky jedlé sody, půl lžičky octa a špetku soli. Směs by po smíchání všech surovin měla připomínat konzistencí pastu. Potřete si směsí zuby a po chvíli smyjte. Procedura by ze zubů měla odstranit bakterie.
·         Na druhý recept smíchejte lžičku jedlé sody s trochou soli s vysokým obsahem jodu. Směs na dvě minuty natřete na zuby, a pak důkladně opláchněte. Tuto proceduru však používejte pouze dvakrát do měsíce.

Vybělte si zuby v pohodlí domova
Ohodnoťte příspěvek
Share