Podnikání nám všem může znít opravdu krásně, ale to zejména z důvodu, že sedíme v práci, která nás nijak nenaplňuje ani nebaví, a tak si říkáme co by kdyby. Je to klasická lidská přirozenost toužit po něčem co aktuálně nemáme a myslíme si, že by nás to i dokonce mohlo bavit. Jak ale postupem času zjišťuje není až, tak příliš snadné začít podnikat.
zápisky u schůzky


Často ovšem slýcháme příběhy o lidech, kteří měli pouze nápad, přišli na trh a náhodou neskutečně zbohatli. Ano, tohle je do jisté míry realita, ale lidé si také musí uvědomit, že takhle zbohatnou znamená jednak vyznat se perfektně ve svém oboru, pohybovat se v něm, ale také mít neskutečnou dávku štěstí jak na události, tak také i na lidi a tolik náhod se bohužel ne vždy sejde.


Proto také můžeme potkat nespočet podnikatelů, kteří neuspěli a nyní se buď museli vrátit ke své staré práci nebo se nyní topí v dluzích. To rozhodně není realita, do které bychom chtěli spadnout.


Většina jedinců však nápad má, ale chybí odvaha nápad realizovat. Od startu nás může také odrazovat byrokracie a úřednická mašinérie, kterou musíme pojít, pokud chceme začít podnikat. Jednak nás to bude stát velké množství času, ale také peněz, odhodlání a úsilí, které ne každý má, a ne každý je ochoten ho obětovat.
schůzka na pracovišti


V tomto směru však existuje jisté vysvobození, ale pouze v případě, že máme dostatek finančních prostředků. Můžeme si totiž již hotovou firmu koupit. Existují totiž společnosti, které se zabývají pouze rozjetím společnosti, jejich nastartování. Jde o takzvané ready-made společnosti, které nám firmu můžou ušít přímo na míru nebo si vybrat to co přesně pasuje nám.


Není lepší si ušetřit čas, který bychom vložili do budování firmy spíše do budování byznysu a upevňování pozice na trhu? Jednoznačně je, ale rozdíl je samozřejmě pokud si firmu koupíme nebo si ji od základu vytvoříme. Rozhodnutí je tedy už na každém zvlášť.


Byrokracie jako překážka
4.3 (85%)4